Ulubieńcy miesiąca, książki

Ten rok zaplanowałam sobie jako rok rozwoju, nie tylko szlifowania umiejętności, ale również w sferze psychologicznej. Poszerzanie horyzontu o czytanie książek daje mi nie tylko inspiracje do tworzenia nowych wpisów, ale również mogę dzielić się z Wami ciekawymi pozycjami. Pewnie już wiecie, że uwielbiam kryminały i mogę je czytać na okrągło i tak jest w tym przypadku. Grudzień poświęciłam na przeczytanie aż 5 kryminałów. Jesteście ciekawi, co ostatnio przeczytałam?


Kierując się wyborem książek, które zamierzam kupić, bardzo często czytam kilka linijek lub nawet pierwszą stronę jeszcze w sklepie, gdy mnie w pewien sposób zainteresuje, wiem, że ją wezmę. Niektóre z polecenia, niektóre z czystego przypadku i tak jest w tym wypadku, pięć pozycji wybranych zupełnie przypadkowo, które przenoszą Cię do innego świata. Zrozumienie działań ludzi pozwala poznać ich od strony psychologicznej. Jeżeli któraś książka Cię zainteresuje, bardzo chętnie je odsprzedam. (Można pisać w wiadomości mailowej).


ZYGMUNT MIŁOSZEWSKI, BEZCENNY 2 

 Zdecydowałam się na nią z tego względu, że jest to druga część i byłam bardzo ciekawa, co dzieje się dalej. Pierwszą część pochłonęłam bardzo szybko, sami mogliście przeczytać o tym w poprzednim wpisie z serii książkowi ulubieńcy (link). Doktor Lorentz, poszukiwaczka zaginionych dzieł sztuki z okresu II wojny światowej, jest na tropie wartościowych obrazów słynnych malarzy. Wspólnie ze szwedzką złodziejką, marszandem oraz oficerem służb specjalnych wyruszają w podróż, by znaleźć kolejne wskazówki, które mogą doprowadzić do obrazu "Młodzieńca". Nielegalne poszukiwania trwają w najlepsze, jednak czy udało się im znaleźć zaginione obrazy, czy "Młodzieniec" istnieje, dowiesz się z tej książki, którą serdecznie polecam. 


MIKEL SANTIAGO, ZŁA DROGA

 Pewnego dnia słynny rockman spędza czas w jednej z knajp podczas zakrapianego wieczoru. Jedna awantura przyczyniła się do jego powrotu autem do domu, wracając na drodze, którą jeździ bardzo często pojawia się mężczyzna, który wpadł mu na drogę. Chuck jest przekonany, że go przejechał i że umarł on na jego oczach, przerażony ucieka. Wyrzuty sumienia biorą jednak górę i wraca na miejsce zbrodni, jednak tam nie ma już potrąconego mężczyzny Co dzieje się dalej? Czy on faktycznie potrącił tego mężczyznę, a jeżeli tak, to co się z nim stało? 


DEAN KOONTZ, WIZJA

Każdy z nas kiedyś myślał o tym, by mieć jakąś supermoc. Ta kobieta ma, ona ma wizje, które nie do końca są pozytywne. Widzi to, co się wydarzy w przyszłości. Mary to kobieta, która wie co robisz i o czym myślisz. Wie do czego jesteś zdolny. Jej brat jest jej mentorem, jeżeli chodzi o sprawy, które bierze. Widzi skrzydła, co one oznaczają. Wracając do przeszłości nie jest w stanie sobie przypomnieć i nie chce tego, czy sama robi sobie krzywdę? Czy wizje zrobią jej krzywdę? Krótka książka, która pochłonie Twój czas i sam stwierdzisz, że nie zawsze "supermoc" może być dobra. 

MIKEL SANTIAGO, OSTATNIA NOC W TREMORE BEACH

Kompozytor Peter wynajmuje dom na jednej z plaż w północnej Irlandii, gdzie układa sobie na nowo życie po świeżym rozwodzie z żoną oraz chce uzyskać znów wenę twórczą, którą utracił przez sytuację życiową. Wracając do swojego domu od nowopoznanych przyjaciół, nawałnica połamała drzewa, które znalazły się na ulicy. Peter wyszedł z auta, by zabrać drzewo i przejechać, jednak nagle uderza go piorun i traci przytomność. Przez uderzenie pioruna zaczyna mieć wizje, w których widzi jak giną ludzie z jego najbliższego otoczenia, dzieci, sąsiedzi oraz kobieta, z którą łączy go coraz więcej. Każdego dnia wizje są coraz bardziej intensywne i nie jest w stanie rozróżnić rzeczywistości od wizji. Co się dzieje dalej? Sam się przekonaj. 

JP DELANEY, LOKATORKA

Historia, która dzieje się w dwóch okresach. Emma z przeszłości i Jane z teraźniejszości zdecydowały zamieszkać w idealnym mieszkaniu. Właściciel sam wybiera lokatora i stawia przed nimi ogrom warunków, na które nie każdy jest w stanie pójść na ugodę, żadnych książek, żadnych dodatkowych rzeczy. W domu nic nie można zmieniać, ma być idealne, czyli takie, jak stworzył je Edward Monkford, wybitny architekt specjalizujący się w projektowaniu idealnych domów. Przystojny Ed, coraz częściej pojawia się w domu kobiet, czy ma w tym jakiś cel? 
A Ty co ostatnio czytałaś?

3 komentarze:

  1. chyba mamy podobny gust literacki, moja droga :) żałuję, że obecnie cierpię na potworny brak czasu, bo chyba sięgnęłabym po wszystkie...

    OdpowiedzUsuń
  2. Również mam zbliżony gust. Powoli kompletuje swoją biblioteczkę w te książki :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. świetne książki! ciekawe tytuły :)

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Copyright © 2014 Kasia Basara , Blogger