Czy każda kobieta może ubierać się dobrze?

W świecie gdzie trendy zmieniają się coraz szybciej każda z nas marzy o tym, by wyglądać i czuć się jak najlepiej. Naśladujemy wybiegowe kreacji w nadziei, że będziemy wyglądać chociaż w połowie tak, jak prezentujące dzieła modelki kupując coraz to nowsze ubrania, które po sezonie możemy wyrzucić do kosza, bo są już niemodne a my nie czujemy się w nich tak dobrze, jak kiedyś. Firmy prześcigają się w tym, kto szybciej wprowadzi produkty na rynek, które pójdą jak świeże bułeczki. Kobiety i mężczyźni przykładają zdecydowanie większą uwagę do swojego wyglądu niż jeszcze kilkanaście lat temu, dlatego firmy odzieżowe przyjęły filozofię fast fashion. Zdecydowanie częściej możemy słyszeć o kupowaniu ubrań właśnie w tej filozofii, w której chodzi o to, by kupować taniej i szybciej ubrania podobne do tych prezentowanych na wybiegach całego świata niż o kupowaniu ubrań na lata, które charakteryzują się dobrą jakością i swoim minimalizmem. Chcemy być modne, ale czy to oznacza, że ubieramy się dobrze?


Zmieniamy swoje ubrania średnio co pół roku przez co trudno jest nam znaleźć styl, w którym wyglądamy dobrze. W szafie posiadamy wiele ubrań, które często nie pasują do siebie pod żadnym pozorem i stojąc przed szafą zastanawiamy się do kogo ona faktycznie należy i codzienny dylemat pod tytułem "Nie mam się w co ubrać" wcale nie jest rozwiązywany podczas kolejnych zakupów. Zatem pozostaje pytanie czy każda kobieta może ubierać się dobrze? 

I tak, i nie. 

Świadomość naszego stylu jest coraz większa i kobiety ( ale nie tylko ) zwracają uwagę na jakość i wykonanie, co świadczy tylko o tym, że w pewien sposób sprzeciwiamy się bezmyślnemu konsumpcyjnemu światkowi. Osobiście od kilku miesięcy uważniej przyglądam się temu, jak wykonywane są ubrania, które zamierzam kupić oraz w jakich warunkach są one produkowane. 

Dla każdego z nas „ubierać się dobrze” oznacza coś innego, jednak każdy z nas zgodzi się z tym, że wyglądać dobrze to być schludnym, zadbanym, w ubraniach, które są czyste i w jakiś sposób pasujące do siebie, jednak zdarzają się nam jeszcze widzieć na ulicach sytuacje, gdzie taki widok to rzadkość. Każda kobieta będzie wyglądać dobrze, gdy ubrania będą do niej pasować. Nie zawsze musimy wydawać fortunę na to, by nasze ubrania wyglądały na droższe. Istnieje wiele tricków, które sprawiają, że nasze stylizacje wyglądają na zdecydowanie droższe niż są w rzeczywistości, jednak o tym pewnie napiszę w zupełnie odrębnym artykule. 

Wychodzę z założenia, że każda z nas może ubierać się dobrze, jednak potrzebuje do tego trochę chęci, zdarzało mi się spotkać z kobietami, które nie zwracały uwagi na to, jak wyglądają ani na to, w jakim stanie są ich ubrania. Oczywiście człowieka nie oceniamy po tym, co ma na sobie, jednak pierwsze wrażenie nie jest pozytywne. Gonimy za czymś czego nie znamy, patrzymy na idealne szafy i idealne kobiety na portalach społecznościowych, jednak po założeniu czegoś na siebie okazuje się, że to wcale nie wygląda tak dobrze. Inspirujemy się innymi zapominając o tym, co jest ważne dla nas i w czym dobrze wyglądamy. Niestety wiele z nas myśli, że aby ubierać się dobrze potrzebujemy ogromnej ilości pieniędzy, jednak jest to bardzo mylne, bo uwierzcie mi sama większość ubrań mam z lumpeksu, jednak są to ubrania, które swoją jakością nie odbiegają ani trochę od jakości sklepów, w których kupuję ubrania klasyczne. 


I to nie jest tak, że propaguję drogie rzeczy, chcę propagować jakość, w której kobieta zawsze wygląda dobrze. Każda kobieta może wyglądać i ubierać się dobrze, jeżeli tylko dołoży do tego odrobinę chęci i starań, bo nic samo się nie zrobi. Wydaje mi się, że jeżeli kobieta ubiera się z uwzględnieniem jakości w swoich zakupowych wyborach nie tylko jej szafa wygląda lepiej i ona sama, ale przede wszystkim wpływa to na nasze myślenie o nas samych. Uwierzcie mi, że jak raz założysz sweter z kaszmiru, nigdy więcej nie zgodzisz się na sieciówkowy akryl. Jesteśmy egoistami, którzy chcą dla siebie dobrze (oczywiście dla innych również, ale częściej patrzymy na siebie) , dlatego stawiamy sobie coraz wyższe cele, chcemy więcej i dlatego też chcemy wyglądać i ubierać się lepiej. Każda z nas to może, każda z nas może ubierać się dobrze, wystarczy jedynie, by wykazać do tego choć odrobinę chęci. 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, koniecznie podziel się nim z innymi za pomocą przycisków poniżej. Powiedz mi, co myślisz na ten temat i czy faktycznie każda kobieta może ubierać się dobrze przy wykazaniu odrobiny chęci, opisz mi swoje zdanie w komentarzu poniżej.

7 komentarzy:

 1. Prawie wszystkie kobiety wyglądają dobrze. Ważne jest, żeby nie przesadzić. Mam już swój styl i staram się go trzymać aczkolwiek czasami wprowadzam coś nowego do garderoby :)

  OdpowiedzUsuń
 2. przede wszystkim warto odkryć na początek to, w czym wyglądamy i czujemy się dobrze. Czasem choćbyśmy wydali fortunę, znali wszystkie bieżące trendy a nasze szafy pękały w szwach i tak nie uda nam się być zadowolonym. Przeszłam przez to, a w osiągnięciu satysfakcji z własnego wyglądu i szafy pomógł mi blog ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy post ! Osobiście od ponad 2 lat jestem szczęśliwą posiadaczką Capsule Wadrobe, która w pełni odzwierciedla mój styl. Średnio co sezon tworzę nową CW, jednak od dłuższego czasu zastanawiam się nad stworzeniem jednej całorocznej CW oraz 4 sezonowych mini CW zawierających kilka elementów na daną porę roku - pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lovely look.
  I share your blog.
  BLOG

  OdpowiedzUsuń
 5. Z niecierpliwością czekam na artykuł o tym, jak dobierać ubrania, aby stylizacje wyglądały na droższe, niż są w rzeczywistości. Wyglądać `dobrze` to względne pojęcie. Niektórym nasz ubiór może się spodobać, innym nie. Moim zdaniem najważniejsze jest, by czuć się dobrze i pewnie w tym, co mamy na sobie. Muszę przyznać, że masz rację- miałam wiele takich sytuacji, kiedy dana część garderoby podobała mi się na kimś, jednak kiedy sama ją założyłam, wyglądałam dosyć niekorzystnie. Każda kobieta może ubierać się dobrze, jednak najważniejsze są chęci! :) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Oczywiście,że każda kobieta mże ubierać się dobrze. Najważniejsze by czuć się w danych stroju dobrze i aby pasował on do naszej sylwetki :)
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje najlepsze jakosciowo ubrania to wlasnie te z lumpeksu. W sieciowkach bardzo trudno odnalezc cos co nosi sie dobrze latami.
  Zgadzadzam sie w zupelnosci ze jakosc ubran wiele zmienia w naszym wygladzie. Sama planuje takie wieksze, bazowe zakupy. Czas skonczyc z wygladem kocmolucha! 😀 buziaki

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Copyright © 2014 Kasia Basara , Blogger